Přišla jsem včas, chemoterapie nebyla nutná

25. 9. 2019 | Zdena, 61 let, Klatovy


Pravidelně jsem se vyšetřovala pohmatem a byla přesvědčena, že pro sebe dělám dost. Jednoho dne jsem si vyhmátla bulku v pravém prsu, proto jsem hned druhý den navštívila praktického lékaře. Ten mi vyplnil poukaz na mamografii, na kterou jsem se také okamžitě objednala.

Přišla jsem včas, chemoterapie nebyla nutná

Ilustrační obrázek: shutterstock.com

Po zhodnocení mamografie mě lékař screeningového centra ujistil, že hmatné ložisko vpravo je nezhoubné. Na levé straně však mamografie odhalila drobné podezřelé ložisko, které bych pouhým samovyšetřením nemohla najít.

Poté již vše šlo velmi rychle. Byla mi provedena biopsie, která potvrdila počínající zhoubné ložisko. Za další tři týdny jsem již byla po drobném chirurgickém zákroku zpět doma – a po následném ozáření a tabletkové hormonální léčbě jsem zdravá! 

Mohu jen poděkovat… nejen skvělým lékařům, ale zejména samotné metodě – díky včas provedené mamografii si mohu dál užívat milovaných vnoučat.

I nadále se samozřejmě vyšetřuji pohmatem, ale navíc docházím na pravidelné mamografické vyšetření – do centra, kde mi tolik pomohli.