MAMO.CZ | MAMOGRAFICKÝ SCREENING [ISSN 1804-0861]
česky | english | mapa webu

Aktuality pro veřejnost

Na této stránce jsou zveřejňovány převážně aktuality o rakovině prsu a mamografickém screeningu, které se objevily v českých nebo zahraničních médiích. Nejedná se tedy o oficiální stanoviska KOMD ani AMA-CZ.


Rakovina prsu Rakovina prsu Mamografický screening v ČR Mamografický
screening v ČR
Samovyšetření prsu
a seznam screeningových center
(pro Android a iPhone)
Rozložení tělesného tuku může predikovat riziko vzniku zhoubného nádoru

Velké množství tuku v oblasti pasu může indikovat zvýšené riziko vzniku zhoubného nádoru, podobně jako index tělesné hmotnosti. Výsledky nejnovější studie byly právě publikovány v odborném časopise British Journal of Cancer [1].

24.5.2017 Tisková zpráva British Journal of Cancer | Další informace...
Nejnovější výzkum potvrdil souvislost mezi obezitou a 11 typy zhoubných nádorů

Obezita souvisí s 11 různými typy zhoubných nádorů. Takový je závěr nejnovějšího výzkumu, který byl nedávno publikován v odborném časopise British Medical Journal [1].

1.3.2017 Tisková zpráva WCRF International | Další informace...
I muži mají prsa aneb Rakovina prsu u mužů

Michal Kříž je obyčejný muž, který si prošel životní zkouškou jménem rakovina prsu. Rád by se podělil o svůj příběh a pomáhal ostatním mužům, kteří se mohou s tímto onemocněním setkat.

27.2.2017 Administrátor | Další informace...
Veřejné zdraví v EU: povzbudivý vývoj v oblasti národních programů screeningu zhoubných nádorů

Nově publikovaná zpráva [1] o implementaci Doporučení Rady EU ze dne 2. prosince 2003 o screeningu zhoubných nádorů [2] poukázala na povzbudivý trend v zavádění národních programů screeningu karcinomu prsu, karcinomu děložního hrdla a kolorektálního karcinomu v jednotlivých členských zemích EU.

9.2.2017 Tisková zpráva Mezinárodní agentury pro výzkum rakoviny (IARC) | Další informace...
Světový den boje proti rakovině: význam tělesné aktivity v prevenci zhoubných nádorů

Během letošního Světového dne boje proti rakovině jsou miliony lidí vyzývány k aktivní změně životního stylu, která pomůže snížit jejich riziko vzniku zhoubného nádoru. Motto „We can, I can“ má za cíl upozornit veřejnost, že aktivní přístup je účinnou zbraní v boji proti onemocnění, které podle nejnovějších odhadů v roce 2030 přímo postihne až 21,7 mil. lidí ročně [1].

4.2.2017 Tisková zpráva UICC | Další informace...
Rakovina prsu u mužů

Rakovinu prsu v Česku lékaři ročně diagnostikují víc než 7 tisícům žen, onemocnění ale postihne taky kolem šedesáti mužů. Právě u nich je sice takový nádor velmi vzácný, častěji na něj ale umírají.

27.8.2016 Česká televize | Další informace...

Archiv