MAMO.CZ | MAMOGRAFICKÝ SCREENING [ISSN 1804-0861]
česky | english | mapa webu

Aktuality pro veřejnost

Na této stránce jsou zveřejňovány převážně aktuality o rakovině prsu a mamografickém screeningu, které se objevily v českých nebo zahraničních médiích. Nejedná se tedy o oficiální stanoviska KOMD ani AMA-CZ.


Rakovina prsu Rakovina prsu Mamografický screening v ČR Mamografický
screening v ČR
Samovyšetření prsu
a seznam screeningových center
(pro Android a iPhone)
Ženy ženám 2017: AVON i letos přispívá na preventivní vyšetření prsů

I v letošním roce můžete na preventivní vyšetření prsů mamografem či ultrazvukem využít poukázku na slevu 200 Kč. Na vyšetření s touto poukázkou se můžete objednat do screeningových center uvedených v přiloženém seznamu.

14.8.2017 Administrátor | Další informace...
Rozložení tělesného tuku může predikovat riziko vzniku zhoubného nádoru

Velké množství tuku v oblasti pasu může indikovat zvýšené riziko vzniku zhoubného nádoru, podobně jako index tělesné hmotnosti. Výsledky nejnovější studie byly právě publikovány v odborném časopise British Journal of Cancer [1].

24.5.2017 Tisková zpráva British Journal of Cancer | Další informace...
Nejnovější výzkum potvrdil souvislost mezi obezitou a 11 typy zhoubných nádorů

Obezita souvisí s 11 různými typy zhoubných nádorů. Takový je závěr nejnovějšího výzkumu, který byl nedávno publikován v odborném časopise British Medical Journal [1].

1.3.2017 Tisková zpráva WCRF International | Další informace...
I muži mají prsa aneb Rakovina prsu u mužů

Michal Kříž je obyčejný muž, který si prošel životní zkouškou jménem rakovina prsu. Rád by se podělil o svůj příběh a pomáhal ostatním mužům, kteří se mohou s tímto onemocněním setkat.

27.2.2017 Administrátor | Další informace...
Čím dříve, tím lépe. Nádory se daří odhalovat včas i díky adresnému zvaní

Pojišťovny dál zvou své klienty na vyšetření, která můžou včas odhalit rakovinu. Projekt adresného zvaní začal v roce 2014 a podle loňských dat chodí na onkologickou prevenci i díky pozvánkám více lidí než dřív. Pojišťovny zvou ženy na mamograf a vyšetření děložního čípku, žen i mužů se týká kolorektální screening odhalující nádory tlustého střeva a konečníku.

7.2.2017 Česká televize | Další informace...
Rakovina prsu u mužů

Rakovinu prsu v Česku lékaři ročně diagnostikují víc než 7 tisícům žen, onemocnění ale postihne taky kolem šedesáti mužů. Právě u nich je sice takový nádor velmi vzácný, častěji na něj ale umírají.

27.8.2016 Česká televize | Další informace...

Archiv