MAMO.CZ | MAMOGRAFICKÝ SCREENING [ISSN 1804-0861]
česky | english | mapa webu

Aktuality pro veřejnost

Na této stránce jsou zveřejňovány převážně aktuality o rakovině prsu a mamografickém screeningu, které se objevily v českých nebo zahraničních médiích. Nejedná se tedy o oficiální stanoviska KOMD ani AMA-CZ.


Rakovina prsu Rakovina prsu Mamografický screening v ČR Mamografický
screening v ČR
Samovyšetření prsu
a seznam screeningových center
(pro Android a iPhone)

Komu slouží šíření lží o mamografii? Její přínos je nezpochybnitelný

Před rakovinou prsu by se ženy měly mít zdravě na pozoru, panický strach je však zbytečný. Co mohou ženy dělat pro prevenci tohoto onemocnění a kdy by měly vyhledat odborníka? Jakým protivníkem jsou rakovině prsu současné diagnostické a léčebné možnosti medicíny a proč není namístě zpochybňování přínosu mamografického vyšetření, které možná mnozí čtenáři v médiích již zaznamenali? Na tyto a další otázky odpovídala expertka na mammární diagnostiku a bojovnice proti rakovině prsu MUDr. Miroslava Skovajsová, Ph.D.


Rakovina prsu je asi jedním z největších strašáků žen. Je takový strach na místě?

Rakoviny prsu by se měly ženy „zdravě“ obávat, není ale dobré z ní mít panický strach. Obava musí vycházet z toho, že rakovina prsu je nejčastějším zhoubným nádorem žen. Optimismus, který je v problematice nádoru prsu na místě, vychází z toho, že nádory prsu jsou z velké většiny včas nalezitelné. Jedinou ověřenou metodou, která je schopná objevit nádor v malé velikosti, a dokonce i v preinvazivním stádiu, je kvalitní screeningová mamografie.

Celý rozhovor na webu nasregion.cz

foto: archiv Miroslavy Skovajsové 

29.5.2018 nasregion.cz


Zpět